Úvod

Toto jsou mé osobní stránky určené hlavně studentům. Možná hledáte oficiální medailonek na stránkách ústavu.

Co dělám?

Pracuji jako asistent na Ústavu počítačové a řídicí techniky, Fakulty chemicko-inženýrské Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.

Tamtéž studuji doktorát (téma "Analýza biomedicínských signálů pro určení míry vyčerpání", školitel doc. Jan Mareš, Ph.D.).

Zajímá mě téma únavy člověka, produktivity práce a vnitřního prostředí budov s technikou, které by podle mě měly lidem prospívat a ne škodit. Dále aplikace řídicích systémů, zpracování obrazů a signálů a kybernetika obecně (víte vlastně, co je to ta kybernetika vůbec je? :) ) a spousta dalších věcí...

Kde se můžeme potkat na VŠCHT?

Třeba v těchto předmětech:

Proč učím?

Protože v tom vidím smysl. Předávat nabyté znalosti a zkušenosti dalším lidem mi přijde užitečné. Navíc jsem během svých vlastních studijí hodně pozoroval a spousta věcí ve školství se mi nelíbila. Tak se to snažím dělat jinak. Tak, aby učení studenty bavilo. A navíc to ohromně baví mě:)

Pokud vás zajímá více, mrkněte na stránku Studentům...

Kdo jsem?

Člověk, cimrmanolog a vystudovaný "technik" (fakt nemám rád označení "ajťák"; to je jako říct řezníkovi zelinář). Ale srdcem tíhnu k přírodě a biologii.

Co mě baví a zajímá?

Oborově řídicí technika, tvorba webu, biologie, programování, osobní rozvoj, psychologie, filosofie, křesťanství...

Mám rád inteligentní humor, hru na hudební nástroje (hlavně kytaru, klavír, mandolínu, flétnu, akordeon, ...), deskovky, výlety a procházky přírodou (hlavně borovicové lesy, skály, lomy, potoky a studánky), kolo, focení, hvězdy, zvířata (hlavně lišky - zvláště ty z Malého prince:) ), vypouštění kaluží, opravování studánek a přehrady na potocích, pokojové rostliny a přírodu vůbec... Pro neukojitelné zvědavce něco z roku 2009.

Odkud pocházím?

Z Prahy. Studoval jsem Gymnázium Přípotoční, přírodovědný obor (maturoval jsem v roce 2008). Od střední jsem 7 let jezdil v červenci na letní školy Nové Hrady (mimochodem organizátorka je původem z VŠCHT:)).

Co se nějakých těch úředních lejster týče, tak Bc. mám z oboru Kybernetika a měření, rok jsem dělal i Bioinformatiku a biomedicínské inženýrství, ale nakonec vystudoval Systémy a řízení, odkud mám Ing. (diplomka "Online detekce klíčových parametru fermentačního výrobního procesu - rozhraní pro online výpočty v reálném provozu (MATLAB, Python)"). Vše toto na ČVUT FEL v Praze.

Skrze diplomku jsem se dostal ke spolupráci s VŠCHT (zde působím od března 2015), 4 roky jsem také pracoval na UCEEBu.