Navazující magisterské studium FCHI VŠCHT Praha

 

Studijní program: Aplikovaná inženýrská informatika

Studijní obor: Aplikovaná inženýrská informatika

 

 

Cíl oboru:

Navazující magisterský studijní program Aplikovaná inženýrská informatika je určen pro studenty se zájmem o studium matematických a algoritmických metod spojených s počítačovou inteligencí a s jejich užitím zejména v chemicko-inženýrských a technických disciplinách. Cílem programu je prohloubení znalostí inženýrské informatiky získaných během předcházejícího bakalářského studia a následné další rozvíjení poznatků ve zvolených aplikačních oblastech. Důraz je kladen zejména na matematické a logické základy inženýrské informatiky v souvislosti se zpracováním vícerozměrných datových souborů, s jejich statistikou analýzou a metodami zpracování obrazů s aplikacemi v chemicko-inženýrských, chemických a bioinženýrských oblastech a při zpracování dat z oblasti životního prostředí. Součástí studia je i získání širších mezioborových znalostí presentovaných i na dalších pracovištích včetně zahraničních. V rámci oboru budou vychováváni absolventi, kteří naleznou uplatnění ve vědecko-výzkumné praxi i při návrhu a implementaci informačních technologií. Absolventi budou též připraveni pokračovat v navazujícím doktorském studiu.

 

Charakteristika oboru:

Studijní předměty oboru Aplikovaná inženýrská informatika umožňují studentům získat obecné mezioborové znalosti v oblasti počítačové inteligence s důrazem na zpracování obrazů, pořizování a analýzu multimediálních dat, programovací a vizualizační techniky, informační technologie, aplikace databázových systémů a znalostní systémy. Studijní plán oboru je úzce napojen na aplikace v chemicko-inženýrských, bioinženýrských, technických a dalších příbuzných oblastech, což jeho absolventům umožňuje získat kromě hlubšího vzdělání v jejich oboru i přehled o problematikách typických pro další discipliny.

 

Profil absolventa:

Absolvent je vybaven obecnými teoretickými znalostmi z oblasti informačních technologií, matematického modelování a počítačové vizualizace a zároveň praktickými zkušenostmi z oblasti algoritmizace, softwarového inženýrství, užití databázových systémů, implementace počítačových sítí a operačních systémů s mezioborovými aplikacemi souvisejícími se zpracováním chemicko-inženýrských a bioinženýrských dat. Orientace v příbuzných chemických oborech mu umožňuje chápat implementaci informačních technologií a metod počítačové inteligence v širších souvislostech a zároveň rozšiřuje možnosti jeho zaměstnání či dalšího studia. Absolvent se uplatní zejména ve výzkumu při zpracování rozsáhlých datových souborů, při návrhu metod analýzy obrazů a na pracovištích zaměřených na užití databázových a informačních technologií ve spojení s implementací počítačových sítí.

 

 

 

Studijní plány