V rámci programu DreamSpark software firmy Microsoft zdarma

Program Microsoft DreamSpark Premium (dříve MSDN AA) je navržen specificky pro střední a vyšší školy a katedry vysokých škol vyučující odbornou práci na počítači, akademické laboratoře a studenty informatických oborů a usnadňuje a zlevňuje získávání vývojových nástrojů, platforem a serverů společnosti Microsoft pro účely výuky, výzkumu a vývoje.

Programu se účastní i VŠCHT a ÚPŘT. V rámci programu získává ústav nejnovější verze software společnosti Microsoft, který si mohou studenti účastnící se výuky bezplatně stahovat do svých počítačů a používat k práci v rámci studia a k tvorbě osobních (ne však komerčních) projektů i mimo školu. Máte-li zájem o nainstalování některého z aktuálně nabízených serverových nebo vývojových produktů na váš počítač, kontaktujte ze své školní emailové adresy RNDr. Cejnara.

Seznam dalšího software na VŠCHT, který je dostupný studentům a zaměstnancům pro nainstalování na jejich počítače, naleznete na webu Výpočetního centra VŠCHT.