2.  Pravidla a podmínky pro vytváření studijních plánů

 

1.      Základním předpokladem pro přijetí ke studiu je absolvování bakalářského studia v příbuzném studijním programu. Studenti jsou přijímáni na základě výsledků předchozího bakalářského studia. Základním kriteriem hodnocení jsou kredity získané v předmětech teoretického základu potřebného ke studiu pokročilých magisterských předmětů. Pomocným kriteriem je pak vážená průměrná klasifikace předmětů teoretického základu, dosažená během bakalářského studia. Při posuzování přihlášek ke studiu se posuzují podle stejných kriterií jak absolventi bakalářského studia na VŠCHT Praha, tak absolventi ostatních vysokých škol v ČR a v zahraničí. Uchazeči, kteří nesplňují kriteria pro přijetí ke studiu, si mohou část nutných kreditů doplnit studiem v rámci programů celoživotního vzdělávání nebo ve výjimečných případech pomocí individuálního studijního plánu. Podrobnější předpoklady pro přijetí ke studiu jsou obsaženy ve vnitřním předpise Přijímání ke studiu a přijímací řízení na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze a navazujících směrnicích VT Praha a jejích fakult.

2.      Vymezení období výuky a přípravy na zkoušky, období zkoušek, odborných praxí a prázdnin v jednotlivých akademických rocích po standardní dobu studia:

 

Zimní semestr

Letní semestr

2 týdny

zápisové období

14 týdnů

výuka

14 týdnů

výuka

6 týdnů

zkouškové období

1 týden

prázdniny

5 týdnů

prázdniny

6 týdnů

zkouškové období

3 týdny

odborná praxe

 

 

1 týden

exkurse

 

Pro každý akademický rok je časový plán upřesněn Výnosem rektora o organizaci akademického roku.

3.      Pravidla zařazování jednotlivých studijních předmětů nebo jejich částí do studijního plánu z hlediska jejich obsahové a časové návaznosti je v rámci studijního plánu dáno absolvováním všech povinných předmětů, absolvováním příslušného požadovaného počtu povinně volitelných předmětů a volitelných předmětů. Všechny studijní předměty podle studijního plánu jsou zapisovány do výkazu o studiu při zápisu do jednotlivých ročníků studia. Délka praxe je dána studijním plánem.

4.      Způsoby a podmínky kontroly studia podle studijního plánu jsou uvedeny ve Studijním a zkušebním řádu Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a navazující Směrnicí rektora k realizaci kreditního systému.

 

2.1  Téma diplomové práce

Témata diplomových prací vycházejí z vědecké, výzkumné a vývojové činnosti ústavu, který výuku oboru zajišťuje. Téma diplomové práce zadává vedoucí ústavu s přihlédnutím k případnému návrhu studenta, nejpozději v průběhu druhého semestru.

 

2.2  Podmínky, které musí student splnit v průběhu studia a při jeho řádném ukončení

Pravidla určená pro plnění podmínek během studia ve studijním programu, stejně tak pro podmínky jeho řádného ukončení, specifikuje Studijní a zkušební řád Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.

 

2.3  Standardní doba studia

                                        2 akademické roky

 

2.4  Udělovaný akademický titul

                                        inženýr