Ba – Akreditace studijního programu a jeho oborů, pokud se na obory člení
Vysoká škola Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
Součást vysoké školy Fakulta chemicko-inženýrská
Název studijního programu Aplikovaná inženýrská informatika
Název studijního oboru Aplikovaná inženýrská informatika
Profil absolventa studijního oboru (studijního programu) & cíle studia 
Profil absolventa: Absolvent je vybaven obecnými teoretickými znalostmi z oblasti informačních technologií, matematického modelování a počítačové vizualizace a zároveň praktickými zkušenostmi z oblasti algoritmizace, softwarového inženýrství, užití databázových systémů, implementace počítačových sítí a operačních systémů s mezioborovými aplikacemi souvisejícími se zpracováním chemicko-inženýrských a bioinženýrských dat. Orientace v příbuzných chemických oborech mu umožňuje chápat implementaci informačních technologií a metod počítačové inteligence v širších souvislostech a zároveň rozšiřuje možnosti jeho zaměstnání či dalšího studia. Absolvent se uplatní zejména ve výzkumu při zpracování rozsáhlých datových souborů, při návrhu metod analýzy obrazů a na pracovištích zaměřených na užití databázových a informačních technologií ve spojení s implementací počítačových sítí.

Cíl studia:
Navazující magisterský studijní program Aplikovaná inženýrská informatika je určen pro studenty se zájmem o studium matematických a algoritmických metod spojených s počítačovou inteligencí a s jejich užitím zejména v chemicko-inženýrských a technických disciplinách. Cílem programu je prohloubení znalostí inženýrské informatiky získaných během předcházejícího bakalářského studia a následné další rozvíjení poznatků ve zvolených aplikačních oblastech. Důraz je kladen zejména na matematické a logické základy inženýrské informatiky v souvislosti se zpracováním vícerozměrných datových souborů, s jejich statistikou analýzou a metodami zpracování obrazů s aplikacemi v chemicko-inženýrských, chemických a bioinženýrských oblastech a při zpracování dat z oblasti životního prostředí. Součástí studia je i získání širších mezioborových znalostí presentovaných i na dalších pracovištích včetně zahraničních. V rámci oboru budou vychováváni absolventi, kteří naleznou uplatnění ve vědecko-výzkumné praxi i při návrhu a implementaci informačních technologií. Absolventi budou též připraveni pokračovat v navazujícím doktorském studiu.


Prostorové zabezpečení studijního programu
Budova ve vlastnictví VŠ   Budova v nájmu – doba platnosti nájmu  
Informační zabezpečení studijního programu
Na VŠCHT Praha funguje Ústřední knihovna s 80 tisíci svazky a 33 ústavních a katedrálních knihoven se 100 tisíci svazky. Roční přírůstek všech knihoven VŠCHT Praha činí 2145 knihovních jednotek, z toho bylo do ústřední knihovny nakoupeno 500 nových titulů. Akviziční politika klade zvláštní důraz na nákup klasické příručkové literatury a vybrané studijní literatury. Ve spolupráci s pedagogy jednotlivých ústavů a v koordinacis jednotlivými fakultami bylo nakoupeno více než 70 titulů základních studijních příruček,které jsou dostupné v 1 až 5 exemplářích, z nich je vždy jedna příručka určena pro prezenční studium v ústřední knihovně. Kromě klasických tištěných zdrojů nabízí knihovna v celé síti VŠCHT přístup do více než 500 titulů elektronických knih, z nich některé byly cíleně vybrány jako doplňující materiál pro výuku základních předmětů.

Ústřední knihovna předplácí 276 časopiseckých titulů a v rámci konsorcií a jiných sdružení zprostředkovává přístup do plných textů více než 2500 časopisů v elektronické podobě. Z hlediska nově budovaného oboru má zásadní význam přístup k publikacím mezinárodní vědecké společnosti IEEE.  Velká pozornost je věnována budování archivů vědeckých periodik. Součástí fondů jsou kompaktní disky a videokazety. Ústřední knihovna zajišťuje počítačové informační služby a řešerše z databází. Ve studovně Ústřední knihovny je k dispozici 25 počítačů s připojením na Internet.

Výrazným posílením přístupu studentů ke studijní literatuře a dalším učebním pomůckám je elektronický Studijní portál ESO (http://www.vscht.cz/eso/), kde studenti najdou skripta, výukové texty, návody laboratorních prací, databáze, tabulky, cizojazyčné a výukové slovníky. Studijní portál ESO dále nabízí vzorové písemné testy, tématické okruhy ke státním zkouškám, software a také například možnost interaktivního přezkoušení znalostí.

V oblasti výpočetní techniky je výuka zabezpečena 6 celoškolskými počítačovými učebnami, dvě z nich jsou přístupné i v době mimo výuku, dále mají studenti k dispozici 2 počítačové studovny s celodenním využitím. Studenti závěrečných ročníků využívají ke své práci počítačovou techniku, kterou mají k dispozici na jednotlivých ústavech. Kromě toho je studentům k dispozici bezdrátová počítačová síť.